6 maja 2001 w Teatrze Polskim jubileusz świętował Wiesław Gołas. W wieczorze pod hasłem „W Polskę idziemy” wystąpili: Grażyna Barszczewska, Agnieszka Kotulanka, Barbara Krafftówna, Joanna Trzepiecińska, Magdalena Zawadzka, Jerzy Derfel, Janusz Gajos, Jerzy Gruza, Gustaw Holoubek, Jarosław Kilian, Jan Kobuszewski, Bernard Ładysz, Andrzej Łapicki, Bohdan Łazuka, Wiesław Michnikowski, Wojciech Młynarski, Franciszek Pieczka, Włodzimierz Press, Ryszard Rynkowski.
Fot. Archiwum Stołecznej Estrady
2 grudnia 2002 roku na scenie Teatru Ateneum odbył się Jubileusz Mariana Opanii. Gośćmi byli m.in. Hanna Banaszak, Jolanta Fraszyńska, Gustaw Holoubek, Marian Kociniak, Jerzy Kryszak, Wojciech Młynarski, Piotr Machalica, Bartosz Opania, Szymon Szurmiej, Andrzej Zaorski.
Fot. Archiwum Stołecznej Estrady
Od 2003 roku, w okresie Bożego Narodzenia Estrada zaprasza warszawiaków na świąteczne koncerty. W odróżnieniu od organizowanych latem wielkich plenerowych wydarzeń te mają kameralny, nastrojowy charakter. Ich gośćmi byli m.in.: Angelique Kidjo, Dee Dee Bridgewater, Take 6, The Golden Gospel Singers, Barbara Hendricks, The Hilliard Ensamble, Chick Corea oraz The New York Voices.
Fot. Archiwum Stołecznej Estrady
Co roku Estrada aktywnie włącza się w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Od 20 lat realizuje autorskie widowiska upamiętniające kolejne rocznice powstańczego zrywu. Warszawiacy mogli oglądać spektakle m.in. na Placu Zamkowym, Placu Krasińskich, Placu Bankowym i na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Poza tym Estrada od lat organizuje spotkania władz miasta z kombatantami oraz uroczystości rocznicowe na terenie Warszawy.
Fot. Archiwum Stołecznej Estrady
Al Di Meola to kolejna wielka gwiazda, która przyjechała do Warszawy na zaproszenie Estrady. Amerykański gitarzysta jazzowy był gwiazdą koncertu „Music For Peace”, który 18 września 2004 roku odbył się w Łazienkach Królewskich. W próbach do koncertu, w którym Janusz Olejniczak wspólnie z Al Di Meolą zagrali utwór Fryderyka Chopina, brał udział dyrektor Stołecznej Estrady Andrzej Matusiak.
Archiwum Stołecznej Estrady
31 maja 2008 roku Sinead O’Connor zaśpiewała swoje przeboje na gigantycznej scenie przed PKiN podczas „Miejskiej Strefy Kultury” organizowanej przez Estradę.
Fot. Archiwum Stołecznej Estrady
Specjalnością Estrady jest także przygotowanie odpowiedniej oprawy wizyt osobistości ze świata, które odwiedzają Warszawę takich jak Dalajlama, Bill Clinton czy Benedykt XVI
Fot. Archiwum Stołecznej Estrady
Do historii przeszedł koncert zorganizowany w Sali Kongresowej z okazji 25-rocznicy przyznania Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie.
Fot. Krzysztof Kuczyk z Archiwum Fundacji Instytut Lecha Wałęsy.
„Wianki nad Wisłą” na dobre wpisały się już w kalendarz letnich imprez w Warszawie. W tym roku odbędą się już po raz 20.
Fot. Archiwum Stołecznej Estrady
Miejskie koncerty sylwestrowe kilkakrotnie zmieniały lokalizację. Od 2013 roku odbywają się na błoniach Stadionu Narodowego. Wszystko wskazuje na to, że warszawiacy dobrze się tam bawią.
Fot. Archiwum Stołecznej Estrady
W samym sercu Warszawy, pod Pałacem Kultury od 10 lat rozbrzmiewa muzyka świata. Festiwal Skrzyżowani Kultur zyskał międzynarodową renomę i dziś należy do 25 najciekawszych festiwali muzycznych rekomendowanych przez prestiżowy magazyn „Songlines”.
Fot. Archiwum Stołecznej Estrady
Dzięki nowatorskiemu projektowi Stołecznej Estrady "Rock Loves Chopin" muzyka najsłynniejszego polskiego kompozytora rozbrzmiewa w zaskakujących aranżacjach i nietypowych miejscach na świecie. Znakomici pianiści: Janusz Olejniczak i Leszek Możdżer grali Chopina pod piramidami w Gizie.
Fot. TSE Grupa